Władze fundacji

Zarząd Fundacji

Dr n. med. Elżbieta Radzikowska

Specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej

Dr n. med. Elżbieta Radzikowska jest specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza uzyskała w 1998 roku. Wtedy też podjęła pracę na stanowisku asystenta w II Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SPSK 4 w Lublinie. Specjalizację z chirurgii plastycznej zdobyła pod kierownictwem Prof. Józefa Jethona w Szpitalu Klinicznym im. Prof. Orłowskiego CMPK. Od 2014 roku pełni funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Jest lekarzem, który na pierwszym miejscu stawia pełną satysfakcję pacjentów oraz jak najlepsze efekty estetyczne i zdrowotne przeprowadzanych zabiegów. Specjalizuje się w rekonstrukcji, powiększaniu i redukcji piersi, korekcji uszu, plastyce powiek górnych i dolnych oraz liftingu twarzy. Operuje porażenie nerwu twarzowego, wycina zmiany nowotworowe, przeprowadza plastyki płatowe. Wykonuje zabiegi abdominoplastyki, liposukcje (na swoim koncie ma ponad 3000 wykonanych zabiegów), lipofilling oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dr Radzikowska stale podnosi swoje kwalifikacje. Systematycznie uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych oraz konferencjach, zjazdach i sympozjach naukowych, organizowanych zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

R.pr. Katarzyna Kosicka-Polak

radca prawny, współzałożyciel i wspólnik kancelarii

radca prawny, współzałożyciel i wspólnik zarządzający warszawską kancelarią prawną Michalak Kosicka-Polak i Wspólnicy Sp. k., specjalizująca się w transakcjach m&a, procesach inwestycyjnych, obsłudze spółek i prawie autorskim, Approved Compliance Expert (ACE), sędzia i wiceprzewodnicząca Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego OIRP w Warszawie, wykładowca i egzaminator w OIRP w Warszawie, współzałożycielka My Way Studio Sp. z o.o. – firmy produkującej filmy fabularne i dokumentalne.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Université Panthéon-Assas Paris II, Wydział Prawa. Skończyła szkołę prawa francuskiego, Podyplomowe Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim, Wydział Prawa i Administracji oraz DESS (droit des affaires) na Université de Poitiers oraz studia MBA na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Małgorzata Borucińska

Specjalista zarządzania, office manager

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w koordynowaniu prac zarządu w międzynarodowych przedsiębiorstwach różnych branż, a także fundacji. Z zamiłowania organizator turystyki. Szczęśliwa żona, mama dwóch dorosłych synów.

Rada Fundacji

R.pr. Małgorzata Bieniek

Wojciech Czuchnowski

Aleksandra Gajewska

Uważa, że istnieje kobieca solidarność i chce potwierdzać to swoja działalnością. Od lat zaangażowana społecznie w liczne akcje skierowane do kobiet. Członkini stowarzyszenia Kongres Kobiet, wiceprezeska fundacji Instytut Rozwoju Edukacji Obywatelskiej. Razem z przyjaciółkami założyła oddolną inicjatywę Białołęka Jest Kobietą, która od blisko 6 lat działa na rzecz mieszkanek dzielnicy i ich rodzin. Za swoją aktywność była nagradzana w plebiscytach i przez organizacje pozarządowe. Wieloletnia radna m.st. Warszawy i jej wiceprzewodnicząca. W wyborach uzyskała rekordowy wynik w skali kraju, co świadczy o dużym poparciu społecznym. Od 2019 r. Posłanka na Sejm RP. W wieku 30 lat została mamą Aleksa i to właśnie ta rola jest dla niej najważniejsza.

prof. dr hab. n. med. Ryszard Maciejewski

Wykształcenie i przebieg pracy zawodowej
9

1979r. – ukończone studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie

9

1983 r. uzyskanie pierwszego stopnia specjalizacji z chirurgii ogólnej

9

1988 r. uzyskanie stopnia doktora nauk medycznych, tytuł rozprawy doktorskiej “Rozgałęzienia tętnic płucnych w różnych okresach życia pozapłodowego człowieka”

9

1988 r. uzyskanie drugiego stopnia specjalizacji z chirurgii ogólnej

9

1990 – 1991 prowadzenie „ Szkoły Ratownictwa” w WODKM w Lublinie, łącznie 8 lat pracy w Woj. Stacji Pogotowia Ratunkowego

9

1993 r. uzyskanie stopnia doktora habilitowanego nauk medycznych po obronie rozprawy “Zmienność podziałów oskrzeli, tętnic i żył płucnych u człowieka w aspekcie klinicznym”

9

1995r. powołany na pełnomocnika Rektora ds. Organizacji Oddziału Anglojęzycznego

9

 1996 – 2002 zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego Akademii Medycznej w Lublinie

9

1999-2002 biegły sądowy Sądu Okręgowego w Lublinie z zakresu chirurgii ogólnej

9

1999 – 2005 Prodziekan Oddziału Anglojęzycznego na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie

9

2001r. tytuł profesora nauk medycznych

9

2001-2002 studia podyplomowe w zakresie zarządzania zakładami opieki zdrowotnej i administracji zdrowiem publicznym.

9

kwiecień 2004r. – specjalizacja ze zdrowia publicznego

9

2003 – 2008 – uczelniany Koordynator Programu Sokrates – Erasmus

9

od 2001 r. –  Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie

9

2004r. studia podyplomowe dla członków rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa, zakończone egzaminem państwowym 

9

listopad 2004r. – specjalizacja z medycyny ratunkowej

9

2004 – 2008 –  Członek Rady Naukowej Instytutu Medycyny Wsi

9

2017- do dziś – Członek Rady Naukowej Instytutu Weterynarii w Puławach

9

2005 – 2012 – Prorektor ds. Nauki UM w Lublinie

9

od 2005 r. zatrudniony dodatkowo w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

9

od 2007r. Kierownik Katedry Ratownictwa Medycznego

9

październik 2010 r. – p.o. kierownika Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej Człowieka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – obecnie Kierownik

9

od 2012 r. – Dziekan I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym

Odznaczenia i nagrody

9

2007r. – Złoty Krzyż Zasługi

9

Medal Komisji Edukacji Narodowej

9

Nagroda Ministra Zdrowia za całokształt działalności dydaktycznej i organizacyjnej w 2007 r.

9

Zespołowa nagroda Ministra Zdrowia za publikację pt.: „A comparative study of angiogenic and cytokinez responses after laparoscopic cholecystectomy performer with standard- and low- pressure pneumoperitoneum” – 2010 r.

9

Zespołowa nagroda Ministra Zdrowia za publikację pt.: „Cyclooxygenase- 2 mediated regulation of E- cadherin occurs in conventional but not early- onset gastric cancer cell lines – 2010 r.

9

Dyplom Rektora Politechniki Lubelskiej za działalność dydaktyczną w roku akademickim 2009/2010

9

liczne nagrody naukowe i organizacyjne Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Barbara Stępka

Fundacja dr E. Radzikowskiej

Domaniewska 34a ◦ 02-672 Warszawa

Telefon

+48 510 269 525

©2023 Fundacja dr Radzikowskiej | Polityka prywatności | NIP: 5213880720 | REGON: 384737510 | KRS: 0000805314