Uroczystość inauguracji Fundacji dr Radzikowskiej przyciągnęła wiele osób kibicujących działaniom Pani Doktor. Duże zainteresowanie podkreśliło wagę tematu i potrzebę rozwoju profilaktyki oraz metod leczenia i wsparcia kobiet cierpiących z powodu chorób piersi.

Pani Doktor Elżbieta Radzikowska-Büchner przedstawiła cele fundacji, w tym zasady pomocy w leczeniu nowotworów, wad wrodzonych, a także powikłań po uszkodzeniach chemicznych i jatrogennych piersi. Podkreśliła, że fundacja zapewnia pacjentkom zdecydowanym na zabieg rekonstrukcji kompleksową opiekę lekarską i psychologiczną aż do momentu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów medycznych i estetycznych. Wiele uwagi poświęcono również profilaktyce onkologicznej i edukacji zdrowotnej. Wybitny chirurg prof. dr hab. n. med. Ryszard Maciejewski omówił psychologiczne aspekty mastektomii, a posłanka Aleksandra Gajewska wskazała na konieczność pomocy kobietom w ich staraniach o powrót do pełni sił i zdrowia.

Poparcie dla idei powołania fundacji zadeklarowały znane i lubiane postaci, w tym projektant mody Maciej Zień, aktorka Jolanta Fraszyńska czy dziennikarz, kompozytor i prezenter Robert Janowski z żoną. Nie zabrakło także dziennikarzy, polityków i lekarzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i śledzenia działań Fundacji Dr Radzikowskiej!